Breadcrumb

Dobrodošli na stranicu

Dobrodošli na stranicu

Objavitelj imovine

null MESSER – PONOSNI SPONZOR ZENIČKIH GIMNASTIČARKI

MESSER – PONOSNI SPONZOR ZENIČKIH GIMNASTIČARKI

  • Farah Kadic
  • -
  • Jun 29, 2021
  • -
  • Published |

MESSER – PONOSNI SPONZOR ZENIČKIH GIMNASTIČARKI 

Bosna i Hercegovina je uistinu rasadnik talenata, koje treba znati čuvati ovdje. I baš na tom putu čuvanja, zataji naš komplicirani sistem i talenti nam odustanu ili odu negdje gdje mogu dobiti uvjete za rad, treniranje, nastupe i takmičenja.

Prije nepunih mjesec dana obratili su nam se iz uprave Klub ritmičke gimnastike “Čelik” Zenica kako bi bili od onih koji sa sluhom za njihove potrebe djeluju i daju podršku.

Njihov klub sastavljen od djevojčica do 14 godina uz veliku posvećenost trenera i direkcije, radi veoma profesionalno i pripremaju djevojčice za domaća i međunarodna takmičenja.

Premda rade u neadekvatnim uvjetima (iznajmljuju salu i opremu, financiraju se isključivo od članarine), njihov trud, entuzijazam i zalaganje, pokazuje rezultate na međunarodnim takmičenjima poput takmičenja na 14. Montenegro Cupu u Budvi s kojeg su se vratile jučer okrunjene medaljama.

Messer je bio mali “vjetar u leđa” uz druge sponzore koji su prepoznali sportsku kvalitetu naše mladosti. Petnaest djevojčica koje predvodi trenerica Aida Kreso u jakoj konkurenciji od 300 takmičarki iz raznih zemalja sa dugogodišnjom tradicjom u ritmičkoj gimnastici poput Rusije, Ukrajine, Latvije, Azerbejdžana, Kipra, Slovenije i Srbije, kao predstavnice BiH osvojile ukupno 11 medalja!

Bravo djevojčice pobjednice!

Donosimo njihove plasmane po kategorijama:

A PROGRAM:

2014. Andrea Mandić 2. MJESTO

2013. Ajša Prnjavorac 9. MJESTO (bez) i 7.MJESTO (obruč)

2011. Ivona Prusac 4.MJESTO (bez) i 6.MJESTO (obruč)

B PROGRAM

2014. Mila Kuduzović 1.MJESTO (bez)

Esma Prnjavorac 2. MJESTO (bez)

Ema Šarić 3. MJESTO (bez)

JUNIORI(2008-2007-2006.)

Nejla Dautović 3. MJESTO (traka) i 17.MJESTO (čunjevi)

Lamija Eminović 3.MJESTO (vijača) i 4.MJESTO (traka)

Hena Krehmić 19.MJESTO (obruč) i 18.MJESTO (lopta)

C PROGRAM

2015. Merima Imamović 1. MJESTO (bez)

2014. Nadine Ejubović 3. MJESTO (bez)

2013. Alejna Kahriman 3. MJESTO (bez)

2011. Ema Zećo 2.MJESTO (bez)

Nahla Imamovć 4. MJESTO (obruč)

2010. Nadia Strika 2. MJESTO (vijača)

Kompanija Messer im čestita i želi da budu primjer drugima i da nastave da se bave ovim olimpijskim sportom koji u sebi sublimira i umjetnost i rekreaciju i gimnastiku.

Objavitelj imovine